Pub0001.htm

ברומא התנהג כרומאי, במזרח התיכון כערבי - להשמיד את ראש הנחש

פז יצחקי-וינברגר, 23-Mar-2004

 

כפי שכולנו יודעים, רב המרצחים השיח' אחמד יאסין, ראש הנחש בארגון החמאס הרצחני, חוסל בפעולה מוצלחת על ידי כוחותינו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2892728,00.html

 

לאחר פעולת החיסול המוצלחת של פושע מלחמה זה על ידי כוחותינו (חיסולו של טרוריסט אשר אחראי באופן אישי למותם של מאות ישראלים חפים מפשע – אין לתהות על קנקנו בשל חזותו השברירית – מוחו היה זדוני והוא הדוחף והתומך הנלהב ביותר לפיגועי התאבדות), עלו כרגיל במדינתנו בה על כל איש 3 דעות גם, מטבע הדברים, תגובות נזעמות נגד הפעולה.

 

בין הטיעונים נגד החיסול עלתה למשל הטענה כי פעולת חיסול של יאסין תניב הסלמה בטרור ותגבה קורבנות יהודיים רבים נוספים. לצערנו, "שכנינו" היקרים מוציאים לפועל כל פיגוע שהם יכולים להוציא, עם יאסין בחיים וגם בלעדיו.

"שכנינו" היקרים הוציאו פיגועים לפועל אתמול ויוציאו אחרים גם מחר. האמינו לי שהם לא צריכים עילה כזו או אחרת בשביל לרצוח עוד יהודים. דווקא המבוכה, הבלבול, חוסר הסדר ושלהוב המוביל לפעולות פחות מחושבות עם מות יאסין משחק ככל הנראה לטובת מדינת ישראל.

לאחר החיסול סביר שיהיו תגובות זעם מקומיות יוצאות מגדר הרגיל, אבל עם כל הכבוד, קשה להסלים מצב שגם כך הוא מלחמה יום יומית וקיצוני ביותר.

בקיצור - נראה שיתרונות החיסול עולים עשרות מונים על חסרונותיו.

 

לדעתי, עלינו להשמיד בכל מקום בו הדבר אפשרי את ראש הנחש.

אנשים כיאסין הטיפו ויטיפו לרצח ולשנאה. אנשים כמוהו ימרידו ויתסיסו ויארגנו פעולות טרור. אנשים כמוהו יסחפו וישלהבו אחרים וכמובן גם יארגנו פעולות טרור רצחניות.

לאנשים כמוהו אין בעיה לשלוח נערים וילדים צעירים אל מותם בשם קדושה מזויפת ותוך כדי האדרת מוות מחריד ומתן אישור דתי לטבח בחפים מפשע.

רק אם נכה שוב ושוב (ובתדירות גבוהה מפעם בכמה חודשים) ונחסל את "ראשי הנחש", ראשי ארגוני הטרור (כולל ערפאת ודומיו) בשיטתיות, נשיג בסופו של דבר את התוצאה הרצויה.

 

אנשים רבים אומרים (וצודקים): "נהרוג אחד, יבוא תמיד אחר במקומו ולעתים גרוע יותר".

הדבר בעיקרון נכון, אלא אם כל מנהיג חדש שיתמנה במקום ה"מחוסל התורן" יידע באופן ודאי שימיו באופן אישי ספורים וגם הוא ייפגש עם בוראו בהקדם כ"שהיד" אם לא יתחיל בניגוד לקודמו לנקוט בצעדי שלום אמיתיים, אם לא יילחם באמת ובתמים נגד הטרור ואם לא יחדל מפעולות ההסתה - והכל בפרק זמן קצר כמובן ותוך הוכחת כוונות אמיתית.

 

האמרה השגורה בפי כל גורסת כי "ברומא התנהג כרומאי". בהקשר זה ישראל (מה לעשות) שוכנת במזרח התיכון ולא באירופה כמו שלרבים מאיתנו נוח לחשוב.

אמנם לי דווקא תמיד מתחמם הלב בעודי רואה את הנוער המובחר של ארצנו חורט על דגלו ערכים של כבוד לחיי אדם, זכויות אזרח ודמוקרטיה ונלחם בשיניו למען זכויות הפלסטינים, אבל הסתכלות קצרה על המשטרים שלידנו מראה שהם שומרים על יציבותם ועל האוכלוסייה שקטה, לא מרדנית ואף מוחצים את הטרור בקרבם (ומדובר על אוכלוסיה פרימיטיבית, יצרית, חסרת השכלה, ענייה ברובה המושפעת בקלות ומלאה בגורמי טרור פוטנציאליים) – גם כאשר מיעוט קטן שולט על רוב מוחץ. את השליטה הזו והשקט הזה הם משיגים באמצעים "ערביים", קרי כוח.

 

ראו כיצד המלך חוסיין "הרגיע" את הפלסטינים במדינתו. והרי בירדן קיים רוב פלסטיני במדינה ומשפחת המלוכה מייצגת מיעוט השולט על הרוב.....
ראו כיצד המצרים "טיפלו" בבעיות דומות אצלם. ראו כיצד אסד האב "טיפל" בבעיה אצלו – ושוב גם בסוריה מדובר במיעוט העלווי השולט על הרוב.

 

כמובן שאנו במדינת ישראל לא נוכל לאמץ דפוסי התנהגות ברבריים ורצחניים דומים לשכנינו בעלי המשטרים הדיקטטוריים (אנחנו דמוקרטיים והומאניים ולא נעלה על הדעת לבצע פשעים כאלו אפילו לשם שמירה על הביטחון – תהיה התנגדות גם מחוץ וגם מבית), אך לכל הפחות יש לנו את הזכות לפעול בכוח ובנחרצות ובעוצמה קטלנית נגד אלו המבקשים את נפשנו, כמו אחמד יאסין יימח שמו ורעיו דוגמת יאסר ערפאת שעדיין בחיים ובתקווה יצטרפו ליאסין בקרוב......